Szczegóły projektu

 Ikona wniosków Budżet Obywatelski Miasta Jordanowa na rok 2020

Budżet Obywatelski Miasta Jordanowa na rok 2020

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem budżetu obywatelskiego oraz wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Zapraszamy!

Data zakończenia: 2019-11-29

Tytuł

„Świetlica Dla Naszych Dzieci”

numer

2

Krótki opis projektu

Celem zadania jest remont i doposażenie pomieszczenia świetlicy szkolnej która od lat nie była generalnie odnawiana.
Na dzień dzisiejszy wygląd świetlicy jest nieestetyczny (odrapane ściany, zniszczony parkiet, wymagające remontu schody bez barierki, stare szafki). Dotkliwy dla dzieci jest brak wygodnego miejsca do relaksu, odpoczynku po lekcjach. Stara zniszczona kurtyna nie spełnia wymagań estetycznych, psuje efekt dekoracji. Również z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników wymaga wymiany.

Szczegółowy opis projektu

Celem zadania jest remont i doposażenie pomieszczenia świetlicy szkolnej która od lat nie była generalnie odnawiana.
Rezultat: Przyjemne, estetyczne i bezpieczne miejsce do spędzania czasu po lekcjach dla dzieci.
- Wyrównanie i pomalowanie ścian,
- Cyklinowanie i malowanie parkietu,
- Zakup nowych mebli oraz kotar na scenę (wraz z prowadnicami),
- Wymianę oświetlenia na energooszczędne (np. ledowe),
- Położenie płytek na schodach oraz wykonanie barierki.
Z realizacji zadania skorzysta znaczna część mieszkańców Jordanowa, ponieważ niemal każdy z nich ma dziecko lub wnuka, który uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Jordanowie. Przede wszystkim skorzystają dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Jordanowie (dziewczynki i chłopcy). Skorzystają też ich rodzice, mieszkańcy Jordanowa (kobiety i mężczyźni pracujący w różnych zawodach na terenie Jordanowa i innych miejscowości, również za granicą kraju), którzy ze względu na czas pracy pozostawiają je w świetlicy. Beneficjentami będą także osoby, które będą korzystać z zasobów, imprez okolicznościowych i spotkań organizowanych w świetlicy. Pracownicy szkoły/opiekunowie świetlicy będą dbali o stan świetlicy oraz o stan jej wyposażenia.

Uzasadnienie potrzeby realizacji projektu

W wyniku realizacji projektu powstanie nowoczesna świetlica szkolna, miejsce spędzania czasu po lekcjach (wypoczynku i nauki). Równocześnie (z uwagi na powierzchnię i scenę) świetlica będzie dla szkoły wizytówką, miejscem uroczystości szkolnych, spotkań rodzinnych (Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, bożonarodzeniowe spotkania klasowe). W razie potrzeby świetlica może być udostępniana na spotkania okolicznościowe dla mieszkańców Jordanowa. Będzie to miejsce bezpieczne i przyjazne dla wszystkich uczniów i nauczycieli a w szczególności dla dzieci przyjętych na zajęcia świetlicowe – w roku 2018 na zajęcia uczęszczało ponad 140 uczniów. Remont świetlicy znacznie wpłynie na samopoczucie uczniów oraz ich rodziców, którzy będą spokojni, ze ich dzieci spędzają czas w odpowiednich warunkach.
Dlatego uważam, że jest to zadanie priorytetowe. Ważne jest, aby dzieci po lekcjach miały możliwość odrabiania zadań, poszerzania swojej wiedzy, rozwijania talentów oraz wypoczynku w przyjaznych warunkach. Problem:
Na dzień dzisiejszy wygląd świetlicy jest nieestetyczny (odrapane ściany, zniszczony parkiet, wymagające remontu schody bez barierki, stare szafki). Dotkliwy dla dzieci jest brak wygodnego miejsca do relaksu, odpoczynku po lekcjach.
Stara zniszczona kurtyna nie spełnia wymagań estetycznych, psuje efekt dekoracji. Również z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników wymaga wymiany. Z uwagi na usytuowanie świetlicy na niskim parterze oświetlenie jest włączone przez większość część dnia. Konieczna jest wymiana oświetlenia na ekonomiczne i korzystne dla wzroku.

Zarejestrowany przez

Dominika Siepak

2019-07-03, 15:38

Wysłany

2019-07-04, 15:45

Głosów poparcia

15

lokalizacja

Świetlica Szkolna w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. , ul. Kolejowa 7 w Jordanowie.

Adres strony projektu

Brak


koszty

Pozycje kosztowe projektu


# Nazwa Opis Kwota brutto
1 Malowanie ścian Malowanie ścian poprawki, gruntowanie, 2 lub 3 krotne malowanie farbami zmywalnymi 6396
2 Płytki Płytki gruntowanie, ułożenie stopni i podestu 2362
3 Zabudowa okien Zabudowa okien 554
4 Wymiana oświetlenia Wymiana oświetlenia 8610
5 Obróbka słupów (filarów) Obróbka słupów (filarów) 1968
6 Nakładki na parapety Nakładki na parapety 861
7 Barierka Barierka 1476
8 Cyklinowanie wraz z malowaniem parkietu Cyklinowanie wraz z malowaniem parkietu 13000
9 Zakup karniszy Zakup karniszy 479
10 Zakup kotar Zakup kotar 1600
11 Zakup wyposażenia świetlicy Zakup wyposażenia świetlic 9410
12 Lamperie Zdrapanie lamperii, gruntowanie gruntem szczelnym, warstwa klejowa, gruntowanie, wykonanie tynków mozaikowych 13284
Całkowita wartość projektu 60000

Aktualny stan procedowania

operacje


# Nazwa Opis Autor Czas zdarzenia
1 Przedłożenie do urzędu Projekt został wysłany do urzędu. Dominika Siepak 2019-07-04, 15:45
2 Publikacja projektu Projekt został opublikowany w systemie. System 2019-07-04, 15:45
3 Merytoryczna akceptacja projektu W wyniku analizy propozycji zadania projekt uzyskał rekomendacje, zadanie zostało przyjęte do głosowania. Lucyna Gwiazdonik 2019-08-14, 13:49
4 Zakwalifikowany do realizacji - głosowanie Projekt uzyskał wymaganą liczbę głosów na etapie głosowania. System 2019-09-10, 9:26

Załączniki

Załączniki do projektu


Brak załączników

Do góry